Zjazd Techniczny Krótkofalowców

5-8 września 2019 - Burzenin

Zawody UKF

Burzenin to miejsce w którym pojawia się coraz więcej młodych krótkofalowców. Młodych zarówno wiekiem jak i stażem. Często pierwszym krokiem dla naszych Kolegów i Koleżanek są małe, tanie, chińskie, ręczne radia na UKF. Tyle, że zabawa takimi radiami niejednokrotnie prowadzi do znudzenia, bo ileż można gadać na tym samym przemienniku albo bawić się w "czterech pancernych" z kolegą z sąsiedniej klatki.
Postanowiliśmy pokazać, że takie radia mogą być źródłem prawdziwej zabawy, sportowej rywalizacji i (mamy nadzieję) drogą do dalszego rozwoju oraz osiąganiu coraz większego doświadczenia w naszym hobby.
W tym roku Komitet organizacyjny wraz z Koordynatorem PZK do spraw Sportu -  Spikiem SP9NJ, podjął decyzję o zorganizowaniu w czasie Zjazdu Terenowych Zawodów UKF BURZENIN 2017, w których mogą wziąć udział wszyscy krótkofalowcy, zarówno mieszkający w ośrodku, jak i goście Zjazdu oraz ci, których zasięgi pozwolą na pracę z naszymi uczestnikami.
Zawody są typu "każdy z każdym", odbywają się w dwóch półgodzinnych turach w sobotę.  W obydwu turach prowadzi się łączności zarówno w paśmie 2m jak i 70cm. Oczywiście stacja zjazdowa 3Z0TECH rozdaje dodatkowe punkty.
Zawody będą również okazją do zapoznania się z nową platformą logującą.
Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopów lub smartfonów do logowania. Dla tych, którzy nie mają/nie mogą zabrać/zapomną, udostępnimy kilka komputerów do przepisania papierowych logów. Rozstrzygnięcie zawodów i rozdanie nagród zwycięzcom już w niedzielę podczas zamknięcia zjazdu.
Dokładne godziny rozpoczęcia tur i pełny regulamin zawodów już wkrótce.
Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.
73

Hamradioshop 1coolqsl helion Piekarz 1ARsystem
  1TDM 1GMINABUCZEK 1Burzenin