Zjazd Techniczny Krótkofalowców

7-10 września 2017 - Burzenin

Łączność wywiadów

Wszystkie Burzeninowe wykłady będą ciekawe, ale ten będzie wyjątkowy. Na pozór mało techniczny, raczej nostalgiczno-historyczny. Ale to tylko pozory. Ten wykład jest powrotem do konstrukcji wyjątkowych - sprzętu agenturalnego, wywiadowczego, wojennego. Do urządzeń, któr niejednokrotnie musiały przetrwać zrzuty z samolotów, fatalne warunki przechowywania, złe warunki pracy i przypadkowe anteny. Odbiorniki musiały być ciche i nie promieniować a fala przyziemna minimalna - by utrudnić pelengację. Jednym z najlepszych katalogów takiego sprzętu jest "Wireless for the warrior" wtfw.nl autorstwa Louisa Meulstee ale okazuje się, że my też mamy nie mniejszych znawców tej tematyki.
SP5EPP Adam Nogaj i SP3LD Bogdan Szkudlarek  - mistrzowie historii wojennej łączności (ale nie tylko) mają dla nas ucztę pod tytułem "Agenturalna łączność radiowa w strukturach wywiadu armii głównych uczestników koalicji antyhitlerowskiej w II wojnie światowej. "
Przeniesiecie się do świata konstrukcji, które częstokroć powstawały przy pomocy krótkofalowców i dzięki krótkofalowcom. Naszym starszym Kolegom, którzy dzięki swoim umiejętnościom potrafili wpłynąć na losy wojny.


ParasetAP5

Hamradioshop 1coolqsl helion Piekarz 1ARsystem
  1TDM 1GMINABUCZEK 1Burzenin